Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

David Wong - John na konci umře

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

john

Myslíte si, že znáte všechny podivnosti? Pak ještě neznáte Davida Wonga…

Tento vypečený autor předkládá svůj schizofrenní text širokému čtenářstvu, které, aby jej pochopilo, musí ujíždět minimálně na LSD. Vítejte v pokrouceném, podivném Wongově světě, kde nefunguje nic, co znáte z toho našeho. Ačkoliv by se dalo říci, že hrdinové žijí svůj obyčejný prachbídný život v zapadlém městečku, kde se živí jako prodejci ve videopůjčovně, není tomu tak. Za Lovecraftovskou oponou, za hranicemi našeho vnímaní je další svět, několik dalších světů, které nechtějí zůstat tam venku, ale chtějí k nám na náš svět.

Pravda hlavním hrdinům by to bylo šumák, ale při pařbě se setkávají s neznámou drogou tzv. „omáčkou“ jenž otevře lidskému mozku vysokou vnímavost a dokonce dokáže zpřístupnit vědění budoucí. Občas je to super, ale občas to stojí za starou bačkoru. Obzvláště ve chvílích, kdy chcete sníst hamburger, který na Vás vystrašeně bučí nebo si chcete nabrat lžičkou jídlo a ve chvíli, kdy se dotknete lžičky, víte, že ji vyrobil Franta, v tolik hodin a v téhle fabrice, a že si s ní před měsícem motorkář vydloubával lejno, do kterého stoupl. Vědění je prostě fajn :).

Naši mudrlanti David a John však zjišťují, že omáčka také otevírá brány do našeho světa tvorům, kteří se neváhají pustit do lidského masa. Podivní brouci bez křídel zavrtávající se do lidských těl, obří housenky či imitace člověka, to vše na ně číhá na každém kroku. Dokáží tito dva nedostudovaní středoškoláci zachránit svět?

Uff, to byl tedy opravdový nářez. Sledovat autora a jeho myšlenkové pochody chtělo opravdu šňupnout si toho LSD. Jeho imaginace byla fakticky dobrá, kdyby kniha nebyla plná jízlivého, místy až černého humoru, řekl bych, že inspirace P.K.Dickem by byla jasná. Takhle opravdu nevím, cítil jsem z toho Loverafta – svět za oponou a Gaimana – zvláštní humor. Nicméně ze stylu, kterým autor píše je znát, že se jedná o jeho chvílemi nikým nekočírovanou prvotinu.

Sdílejte tento článek

prechod

3656328
Today
This Month
Last Month
All days
767
44742
40175
3656328

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:20:30

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME