Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Joshua Dalzelle - Válečná loď

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Válečná loď

Testovně jsem vyzkoušel první díl…

Joshua Dalzelle přichází s trilogií nazvanou černá flotila. U nás v Česku vychází v nakladatelství Fantom print první díl. Po přečtení anotace jsem si řekl, že knihu vyzkouším. Ne, že bych Jacka Campbella a jeho ztracené flotily měl málo :).

Autor Válečné lodi, tak se jmenuje díl první, na čtenáře jde poměrně jednoduše. Nepřemáhá se s nějakými relativistickými efekty nebo jinými vesmírnými „problémy“. Nepřemáhá se ani se světem, do nějž je příběh zasazen. Ten vypadá sice zajímavě, dost nepravděpodobně, vzhledem k lidské nátuře, ale není podobný ničemu, co jsem zatím četl. Hlavní hrdina je také poměrně osvěžení. Není to nějaký šikovný kadet, který se vypracovává nebo ideální důstojník. Kapitán Jackson Wolf je tak trochu alkoholik a slouží na lodi Modrý kabát plné vyvrhelů, která patří k Černé flotile. Černá flotila se nazývá, protože je plná lidského "odpadu" se 40 let starými loděmi, jež stejně půjdou brzy do šrotu. Ostatní flotily jsou nablýskané a postavené pro parádu. Modrý kabát tak patří k posledním typům lodí připravených na reálný boj.

Zpočátku pomalu rozbíhající se příběh, v němž Dalzelle seznamuje čtenáře s postavami, se zlomí ve chvíli, kdy musí být přerušený opravy na Modrém kabátu a na jeho palubu přichází senátorův pobočník, aby splnil tajnou misi. Vypadá to jako z klasického špionážního románu, avšak po splnění daného úkolu se loď má přenést do systému Sina, která se nachází na pohraničí. Po výstupu z warpu místní obydlená planeta mlčí. Se šokem zjišťují, že byla zničena. Kapitán Jackson se svou lodí se tak nedobrovolně stává jedinou překážkou neznámé nepřátelské lodi, která se stále nachází v systému.

Joshua Dalzelle sepsal své dílko poměrně dobře. Má slušný akční spád, nekomplikuje příběh, ale po dočtení máte pocit, že tomu něco chybí. Větší hloubka. Kniha je totiž jako dnešní blockbustery, profičí okolo Vás ani si toho nevšimnete :).

Sdílejte tento článek

prechod

3656334
Today
This Month
Last Month
All days
773
44748
40175
3656334

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:24:41

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME