Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

František Kotleta - SPAD

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Spad

Pár let po světové válce se v Čechách dějí věci…

František Kotleta přichází s kůží na trh se svou zatím poslední knihou. Není nad to mít ji ještě za tepla z tiskárny v den vydání :). Musím se však všem čitatelům omluvit, protože, tak nějak nestíhám dopisovat tunu textů, a tak se mírně (hodně moc) textíky na stránkách opožďují oproti vlastní četbě :).

Autor nám tentokráte zabrousil do postapo světa. Lidově řečeno světa po apokalypse. Pro všechny zasvěcenější – představte si takového Fallouta. Co je u Franty v této knize jiné? Nenajdete tu toliko vtipu. Přeci jen se děj odehrává ve vážné době, kdy Bren 805 a pár nábojů k tomu má hodnotu mnoha otroků… lidských. Dále pak ubylo sexu. Po pravdě, ono to tak možná bude lepší, protože mutace mohli vést k roztodivnostem a na hentai není evropské člověčstvo ještě připraveno :p.

Hlavním hrdinou je plukovník, který bojoval na mnoha frontách a přežil i poslední střet, kdy jeho nadřízený - Guvernér chtěl sjednotit Evropu po válce, ale nezadařilo se. Rozpoutal se tak poslední bratrovražedný boj. Postava plukovníka je zpočátku fajn, ale brzy čtenář zjistí, že je to pan dokonalý. Což kazí poněkud zážitek. Jeho tým, se kterým si z počátku v klidu provozuje bar, je tak trochu plošší než samotný plukas, a tudíž sondu do vojenských duší, potažmo hloubku jednotlivých postav nehledejte.

Hlavní zápletka také nepatří k autorským perlám. Prostě tým má dovést náctiletou postavu z bodu A (Praha) do bodu B (Brno). Vypadá to jednoduše, ale jestliže máte půlku republiky odpařenou a plnou divokých čehosi, pak to zas tak jednoduchá prácička nebude. A navíc pokud se zachraňovaná postava chová jako standardní teenager před-apo-dobou, pak je to úplně na zabití.

Celkově nebyla kniha špatná. Byla čtivá s mořem akce, avšak dějově trochu jednoduchá. Čekal jsem více popisu prostředí a nějaký ten rozvoj postav. To se bohužel nedostavilo, ale na druhou stranu se stále jedná o lepší výsledek než Velké problémy v malém Vietnamu. Co knihu však maximálně vytahuje, jsou novinové zápisky Japonského zpravodaje o průběhu proběhnuvší třetí světové války. V tomto ohledu chci od Kotlety Prequel! :)

Sdílejte tento článek

prechod

3837421
Today
This Month
Last Month
All days
1311
36351
40578
3837421

Your IP: 35.172.230.154
Server Time: 2023-01-31 22:35:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME