Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Joshua Dalzelle - Volání do Zbraně

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Volání do zbraně

Modrý kabát musel být obětován, aby zastavil mimozemského nepřítele. Jenže to byl pouze předvoj…

 Joshua Dalzelle čtenářům přináší Volání do zbraně, druhý díl trilogie o Černé flotile. Hlavním hrdinou je Jackson Wolfe. Svůj předchozí vesmírný koráb musel obětovat, aby zastavil nelítostné mimozemšťany, které s ním vyhladili tři planety. Konfederace k obraně před Fágy, jak byli tito cizinci pokřtěni, postavila novou třídu plavidel. Jackson tak dostává zbrusu nové plavidlo TCS Áres.

Nicméně bojůvky s Fágy nejsou v pohraničí tak časté a politici Konfederace, přestávají věřit, že k nějaké invazi vůbec dojde. Díky relativnímu klidu se opět rozdmýchávají separatistické snahy. Konfederace se začíná otřásat v základech a přesně v tuto chvíli je objevena masivní Fágská flotila mířící na lidské planety.

Autor pokračuje ve vyšlapaných šlépějích prvního dílu. Nesnaží se čtenáři děj moc komplikovat a jelikož ta utahaná úvodní část již byla v prvním díle, tak druhý má nasazen poměrně svižné tempo vyplněné solidními souboji vesmírných plavidel. Dalzelle také nezapomíná rozvíjet vesmír Černé flotily, a tak se člověk dozví i nějaké to jeho fungování, společně s politickým pozadím, které však není tak složité jak např. u série Honor Harringtonové.

Na závěr druhého dílu, a řekl bych, že je to nešvar více dnešních autorů (např. Jack Campbell), se dopustí klišé v řešení bezvýchodné situace. Nejhorší je, že podraz podvědomě čekáte už od první kapitoly této knihy. Kdyby tato kapitola byla v knize první nebylo by to až tak okaté. Ale jinak si docela užijete svižnou, čtivou a trošku jednodušší military space operu.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3837482
Today
This Month
Last Month
All days
6
6
36406
3837482

Your IP: 35.172.230.154
Server Time: 2023-02-01 00:05:03

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME