Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Haruki Murakami - Na jih od hranic, na západ od slunce

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 murakami

Zabrousil jsem do světové literatury...

 A hned jsem nasadil těžký kalibr v podobě Haruki Murakamiho, čtenáři velmi chváleného autora. Z jeho románů mi do oka padlo Na jih od hranic, na západ od slunce.
Četba mne naprosto pohltila, protože autor dokázal poeticko-melancholicky vykreslit příběh hlavního hrdiny, který hledá smysl svého života napříč letícími léty.


Hadžime vzpomíná na své mládí, první lásky, rozchody a špatná rozhodnutí, která nelze zvrátit. Jeho život byl jako sinusoida, ale nyní má ženu, děti a je dlouhodobě šťastný s dostatkem peněz na bankovním účtu.
Jenže jako memento z minulosti se objeví Femme Fatale Šimamoto, která jeho život obrací vzhůru nohama. Tato dávná láska z mládí se jednoho dne objeví u něj v baru, aby nepravidelně vstupovala a narušovala život Hadžimeho.


Ten se propadá stále více do úvah nad svým životem a přemýšlí jakým člověkem vlastně byl, je a kam vůbec směřuje. Ztracen v bouři těchto myšlenek, pocitů a rozpolcen mezi dvěma ženami příběh nepřináší čtenáři jasné rozuzlení, protože jej píše sám, organicky se vyvíjející, život.
První seznámení s Haruki Murakamim dopadlo veskrze pozitivně. Autorova směsice hořkosladké melancholické poetiky je velmi čtivá a čtenáře nepustí, protože prostě chcete vědět, jak příběh skončí i když v koutku duše cítíte, že to nemusí dopadnout dobře.

 

Sdílejte tento článek

prechod

4492813
Today
This Month
Last Month
All days
156
22071
36674
4492813

Your IP: 44.213.60.33
Server Time: 2024-07-22 07:38:43

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME