Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Posehn, Duggan, Brown, Koblish - Deadpool - Drakulova Výzva

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Deadpool - Drakulova vyzva

Jedna dvě, Deadpool jde. Tři čtyři, kůly brousí si...

 Nakladatelství Crew je známo svou nehynoucí touhou obrátit prostý český lid v konzumenty komiksů. Když jsem ze zvědavosti zabrousil do těchto vod, zjistil jsem, že ti týpci jsou přesně takový jako my, když začínali s mangou a anime. Je vidět, že komiksová scéna se v Česku stále rodí, ale zas ne tolik překotně jak se zadařilo manze/anime. Jestli je to dobře nebo špatně, těžko říci - toto by bylo spíše na speciální článek nebo přímo diskuzi :). Ve zkratce - fandím jim, ale ne tolik, protože mainstream to zabije ;)

Osobně jsem neodolal a pořídil si Deadpoola - Drákulova výzva. Přeci jen oslavné ódy na vtípky, v překladu Dareka Šmída (kterému se popravdě jeho spisovatelský počin moc nepovedl) a tak vůbec na celého Deadpoola v podání autorů Posehn, Duggan, Brown Koblish, trochu pomohli. Přistupoval jsem ke čtení naprosto oproštěn od filmu, který nastavil poměrně vysokou laťku. Jenže téma komiksu bylo naprosto jiné než to filmové. A jak jsem později zjistil, tento komiks si právě koupilo spoustu lidí, kteří nepokrytě porovnávali s filmem a byly zklamáni.

Co však říci k obsahu? Deadpool má rád jako každý člověk prachy a tak se nechá najmout na přepravu Drákulovi nevěsty. Jenže znáte to. Deadpool přitahuje problémy společně s kulkami, meči a dalšími roztodivnostmi, kterými se ho jeho nepřátelé snaží zabít, zatímco on se je snaží zabít svým neúnavným hláškováním...jo a taky katanama. Již proto od počátku jde tenhle kšeft do kopru, ale když hlavní hrdina pozná milou stránku Drákulovi budoucí nevěsty Shiklah nemůže si pomoci...obzvláště pak, když je to Sukuba.

Avšak někdo svazku Drákuly a Shiklah nepřeje, proto se na Deadpoola eskortujícího Shiklah sesype spoustu nepřátel, kteří se ho snaží zastavit...jo a taky Blade.

Čtení jsem si poměrně užil. Hlavní hrdina hláškuje o sto šest, akce je snad na každé straně a Shiklah si prostě zamilujete (asi protože je to Sukuba :D). Celý komiks byl výborně nakreslen a jediné, kde pokulhával, byl scénář. Psychotického Deadpoola prostě píší psychotičtí scénáristé, jinak si nedokážu vysvětlit ten závěrečný masakroidní marast ve který se to proměnilo a co všechno nemožného tam autoři nasypali. Ale konec dobrý všechno dobré :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3656357
Today
This Month
Last Month
All days
796
44771
40175
3656357

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:46:40

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME