Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Dan Abnett, Brad Walker a Miguel Sepulveda - Thanos Nezbytný

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Thanos

Dan Abnett je znám jako autor Warhammerů, ale občas zabrousí i do komiksů…

Jedním z takových je Thanos Nezbytný vydaný v roce 2010 a u nás letos. O tento komiks jsem zakopl na nádraží v edici ultimátní komiksový komplet (UKK). Velký fanoušek komiksů zas nejsem, ale občas si i nějaký přečtu (na Funky Kovala nedám dopustit a nedávno to byl Deadpool :D). Příběhový plot byl docela nadějný, a jelikož znám Abnettův styl, dokázal jsem si ihned představit, že příběh bude sice epický, ale bez hloubky a emocí. Prostě taková klasická Anglická butcherovina.

O kresbu se postarali pánové Brad Walker a Miguel Sepulveda. Jejich stylizace se mi velmi líbila a neměl jsem jí co vytknout. Bylo to klasická moderní a kvalitní kresba bez výrazných chyb. Prostě paráda. A nyní k obsahu komiksu.

Příběh začíná na konci Anihilačních válek (které, jestli vím dobře, u nás nevyšly), jež způsobily Trhlinu. Kosmickou poruchu mezi vesmíry. Na druhé straně trhliny se skrývá Rakoversum – vesmír, kde zemřela samotná smrt. V tomto vesmíru je tak plno, že potřebuje své spory roztrousit po dalších vesmírech. V čele démonických nehynoucích jednotek, vypadnuvších jako z Lovecrafta (ano, autoři nepopřeli inspiraci :)) či Chaosu, pronášejících Lovecraftovské hlášky, dlí Lord Mar-Vell.

Strážci galaxie čelí hordám takřka nesmrtelných bytostí, a proto musí vymyslet plán. Zoufalý plán na záchranu našeho universa. Bohužel nebo bohudík narazí na planetě Vesmírné Církve Pravdy místo  na nepřítele Maguse na něco horšího. Na oživeného šíleného titána a avatara smrti Thanose. V hlavinkách našich hrdinů zapadne Thanos do plánu jako poslední dílek puzzle. Šílený titán má do Rakoversa vrátit samotnou smrt! Jenže spolupracujte s Thanosem…

Komiks se četl hodně dobře. Akce střídala akci, přesně v duchu Abnettově epičnosti a šablonovistosti, která je pro mne známá z jeho knih. Ale pro mne jakožto čtenáře neznalého předchozích událostí a celkového universa mi strašně vadila ta kupa postav, o nichž jsem neměl třeba ani páru, co jsou zač. V tomto případě by to chtělo alespoň rejstřík :) Pravověrní mě asi budou kamenovat, ale těch marveláckých postav tam bylo splácaných dohromady až přespříliš. Korunované to bylo Revengers. Člověk si informace sice dohledá, ale běžný čtenář na toto není a tak bude více zklamaný, protože se prostě nebude velkou část příběhu chytat.

Sdílejte tento článek

prechod

3656343
Today
This Month
Last Month
All days
782
44757
40175
3656343

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:30:17

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME