Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Windows 7

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

cover

 

Dnes je všude moderní psát o novém počinu Mirosoftu a to Windows 7, tak i já přidám pár drobných slov k tomuto systému nové generace…

 

Když přicházela před pár lety na pulty obchodů Vista, měla to těžké, hodně těžké. Byl to systém nové generace a od prvních buildů se na něj snášela vlna kritiky. Tu proto, tu něco jiného. V každém případě je jedno neoddiskutovatelné. Vista je náročná, avšak jak jsem nastínil ve svém článečku „zkušenosti s Windows Vista“ není to až taková tragédie, vzhledem k dalším přidaným hodnotám jako větší bezpečnost a stabilita. Jenže v dobách kdy vycházela, řekněme si to otevřeně, paměti nebyly tak levné a celkově počítače na ni nebyly až tak připravené – máte to jako s Crysis :). Vista se tak stala noční můrou pro Microsoft, protože uživatelé chtěli rychlý, stabilní, bezpečný systém a ač Microsoft dělal a dělá, co může, Vista se neprodává tak jak by chtěl, i přes Service pack 1 a v těchto chvílích vycházející Service Pack 2. Proto před necelým rokem ohlašuje Windows 7, který má být…bla, bla, bla, znáte ty marketingové řeči :). Když vychází první build. Pardon uniká první build – je to zvláštní, ale v případě Windows 7 ty buildy „záhadně unikají“ čím to asi bude? Microsoft si testuje uživatele a jejich ohlasy na systém – zadarmo tak má pár set tisíc testerů, kteří se podělí o to, co je v systému špatné a co by se dalo vylepšit. Tak se mi dostává do ruk první build – je to klasická Vista s faceliftingem na povrchu, avšak jak jde čas, tak s přibývajícími buildy se mění mnoho věcí. Osobně jsem dlouho zůstal na betě 7057, která byla rychlá jako blesk a spolehlivá, jenže v poslední mánii jsem se nechal „ukecat“ na verzi Release Candidate (Kandidát na vydání), jenž nese číslo 7100.

Huž tu máme první problémy :D. Jo, jo, subjektivně se mi RC verze chová hůře než beta. Hold přidali něco tuhle, něco támhle, tady zas něco překuchali a je to divné :). Popravdě jsem měl více problémů než s předchozími verzemi, ve starším buildu maximálně zlobil power management, který, když byl nastaven na power save nedokázal pořádně přehrát mp3, jež se sekala ostošest…v této verzi jsem ještě netestoval, protože jsem řešil záhady typu: Procesor neustále něco dělá a věřte mi, že vás zachvilku začne štvát, čekat po otevření okna, až zmizí hláška (Not responding) – CPU neustále mělo okolo 35-50% (Dual core musím poznamenat). Dalším překvapení bylo, že po nainstalování firewalu, který v betě fungoval, tak tady se mu vyloženě nechtělo, chvíli jsem jej přemlouval. V pořadí další byla celková pomalost a línost systému, ten start do 40sekund nějako hapruje – leč když jsem se podíval do procesů bylo tam stejné množství jako v betě…a jako bonbónek, na nějž se musím kouknout, je záhada okolo mechaniky, když jsem začal přehrávat video z mechaniky, tak po vypnutí programu si vesele četla dál a dál, až do úplného zamrznutí sytému (testoval jsem opakovaně) :o)

Tak to máme pár problémů, které se částečně vyřešili a uvidíme jak půjdou pořešit ostatní. Teď se vrhnu na to v čem je Windows 7 nový…no jádro je upravená Vista, rozhraní upravená Vista…mno je rychlejší…pánové neměl být tohle Service pack??? Ale ne, Microsoft již svou chybu Windows XP a Windows XP SP2 opakovat nebude, tentokrát si namastí kapsu na „staro-novém OS“.

 

prechod

3656333
Today
This Month
Last Month
All days
772
44747
40175
3656333

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:23:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME