Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Socialistický Zombie Mord

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Beregavoje se stalo místem, kde byla otestována zbrań proti zlotřilým západním imperialistům...

Jenže znáte jak se to má s těmi ultimátními zbraněmi. Vždycky se najde háček a ona skvělá zbraň nefunguje tak jak má. V tomto okamžiku si skutečně můžeme říci notoricky známou větu: "Kde udělali soudruzi chybu?" No asi v tom, že, když už se jim podařil nepovedený pokus ututlat, tak neměli být tak ožratý a zašantročit zbytek do skladů s obyčejnými dýmovnicemi. Co čort nechtěl, nastal převrat, do Československa vtrhla vojska Varšavského paktu, a s nimi se záhadným způsobem propašovala i tato zbraň v podobě dýmovnic naplněných ovšem obsahem ne dýmovnicovým.

Nyní se píše rok 1985 a na škole za nadšeného hraní internacionály, uvazování pionýrských šátků a světlé budoucnosti rudé zeměkoule nastává branné cvičení. Žáci jak to tak bývá, jsou kolektivně nadšení. Musí být :). Nadšený ze své nové elektrické motorové pily je i školník Sergej. Jenže z bývalého důstojníka Specnazu školníka neuděláš.

Zombie mord

Nastává přesně ta chvíle, kterou jsme jako malý neměli rádi. Nasazování hnusných gumových plynových masek, které jsme předtím museli pečlivě čistit. V tomto snímku povýšeném ještě o vhození jedné z dýmovnic, která, jak jsem již předeslal, svým obsahem má k dýmovnici velmi daleko. A jelikož je Sergej aktivní socialistický voják (tedy bývalý :)) ihned zpozoruje, že něco není v pořádku. Ujme se nadlidského úkolu sám provést karanténní opatření, společně s likvidací výsledků nechtěného experimentu.

Proti němu stojí hlavní hrdinka oděná do pionýrského stejnokroje, která se musí společně se skupinkami dalších dočasně přeživších (:)) dostat ven ze školy. V cestě jim stojí spousty obživlých mrtvých toužících po krvi. No nedá se nic dělat, pro svou záchranu je nutné zajít i do extrémů a použít palici i slavnostní zástavy, elektrickou pilu, ale hlavně se nesmí stát nic té Leninově bustě :)

Musím se přiznat, že mne tento Slovenský nízkorozpočtový film docela překvapil. Samozřejmě fakt, že nebylo peněz nazbyt bylo vidět takřka všude, avšak autoři se s tímto problémem poprali velmi statečně. Naprosto unešený jsem byl ze všech těch komunistických artefaktů, které se štábu podařilo sehnat. Přeci jen ty staré artefakty - oblečení, plakáty, desky, pmdéčka atd. si sám velmi dobře pamatuji. Co mi však strašně vadilo, byly detaily, které tu atmosféru kazili - voják na sobě uniforma vz.60 a moderní brýle. Dívka v pionýrské uniformě ukazující prostředníček. V některých případech mluva dnešních dní - policie místo veřejná bezpečnost ap.. Na druhou stranu šlo přeci jen o zombie horror, jehož hlavním úkolem bylo pozabíjet nejvíce nemrtvých, v pionýrském úboru a s hrdou zástavou v ruce (v Japonsku mají školačky a na Slovensku pionýrky :)) a nebýt sežrán :), což film splnil beze zbytku.

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4218598
Today
This Month
Last Month
All days
181
12616
39600
4218598

Your IP: 3.80.4.147
Server Time: 2023-12-08 05:22:46

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME