Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Faun

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Faun

Asi jsem nějaký opožděný a píšu zpětně...

 Při psaní o Ghost in the Shell mi začal hrát do sluchátek Faun a s hrůzou jsem zjistil, že jsem o nich ještě nic nenapsal. Musím to tedy napravit.

Faun je německá hudební skupina vzniknuvší okolo roku 1998 hrající převážně středověkou hudbu, pagan/neo folk, darkwave. Podle toho také vypadá výběr hudebních nástrojů, na které hrají. Máme tu různé druhy mandolín, píšťal, bubnů, dud, citer či hurdy-gurdy a mnoho dalších různorodých. V záplavě roztodivných nástrojů však nechybí ani moderní sekvencér. Lídrem uskupení je Oliver Sa Tyr vlastním jménem Oliver Pade, který sám figuruje v mnoha jiných projektech s obdobným zaměřením. Za pozornost stojí jeho Kaunan se songem Vallat, kde hostoval i Einar Selvik.

Texty jsou převážně zpívány v němčině, a i když jsem slyšel spousty názorů o tom, jak se němčina na zpěv nehodí, tak u Faunu jsou songy hezky melodické. V repertoáru však nechybí i mnoho písní v jiných jazycích jako například latina, finština či norština.

Skupina má na kontě devět studiových alb. Poslední Midgard je z roku 2016. V rámci sítě koncertů zavítali Faun letos v červnu vůbec poprvé od svého vzniku i do České republiky do Meet Factory, kde jsme měli tu čest být i my.

Vyzkoušejte i vy poslechnout pár kousků. Třeba Vás jejich styl chytí a vydáte se na jejich další koncert, který u nás rozhodně bude a jež stojí za návštěvu!

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4453610
Today
This Month
Last Month
All days
128
19542
43442
4453610

Your IP: 3.230.173.188
Server Time: 2024-06-17 04:44:04

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME