Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Medieval II: Total War

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Dlouhé zimní večery jsou naprosto skvělé, protože můžete jednoduše ovládnout svět :D

Po pravdě se musím přiznat, že s tím dobýváním světa jsem začal již v květnu a postupně jej získával a zase o něj přicházel, někdy okolo podzimu jsem si však uvědomil, zásadní chybičku v mém naprosto geniálním plánu. Chybička to byla dosti zásadní - tak trochu jsem pozapomněl na podmínky vítězství. Nějak se mi za tu dobu vypařil dovětek: Přežít déle jak frakce Milán a Dánsko :D. Copak Milán, ty šmejdi mne štvali dostatečně dlouho na to, abych je jednou provždy vyhladil svými armádami, ale to Dánsko byl docela masakr :o).

Jak jsem začal Válku :)

O čemže tu vlastně píšu v tomto sebemrskačském úvodu? O hře Mediaval 2 : Total War. První díl jsem hrál docela dlouho a velice jsem si oblíbil dobývání Evropy Egypťany, Turky. Tehdy má velká radost bylo stavění minaretů ve střední Evropě (rozumějte v Praze :D) a obracení víry nebohých křesťanských komunit :D. Jenže u dvojky mne hned na počátku docela naštvala možnost hrát jen za pár frakcí s tím, že postupem hry, jak narazím na další, tak se mi odemknou :(. Dlouho a pečlivě jsem vybíral frakci, až jsem vybral podle barvy Svatou říši římskou. Přeci jen černá je dobrá :D. Jal jsem se dobývati střední Evropu (to máte za to, že není možnost hrát za Čechy :(). Velmi se mi zalíbilo zpracování mapy Evropy a vůbec grafika. Vše dokonale propracované, svižné a ovládat můžete skoro vše. V každém městě máte možnost sami stavět budovy, armádu či agenty a ovládat můžete, jak se má řídit tok peněz – od finanční politiky po vysokou míru zdanění, která v dosti případech vedla k rebelii a pokud se vám vzbouří vaše milá armáda či celé město je to docela komplikace. V herním systému přibyl systém úkolů, které dostáváte a pokud je splníte, čeká vás nějaká ta odměna v podobě peněz, vojáků apod. Na co si v samotné hře setsakramensky musíte dávat pozor je církev a její mínění, protože její mínění má obrovskou váhu. Kolikrát se mi stalo, že mne exkomunikovali, což o to mě to nevadilo, jen jsem se nad tím poušklíbl, ale státy, se kterými jsem měl příměří, tak dost často došlo ke zhoršení vztahů a některé dokonce zaútočily.

Zvětšující se říše s vtipnou hláškou :D

Ke konci hry jsem si vypracoval systém, kdy jednou za pět tahů pokecám s vyslancem u nejbližších států a tím si zaručím buď neútočení, nebo pokračující spolupráci. Samozřejmě jsem je ukecával i na nějaké to společné útočení na nepřítele. A když už to válčení trvalo dostatečně dlouho tak jako odměna se mi na mém území objevil inkvizitor, který neměl nic lepšího na práci než usvědčit mého generála, a člena již tak rozsáhle rodiny, z kacířství a následně jej upálit. Dalším problémem byl s rostoucí říší udržet ekonomiku nejen jednotlivých měst ale i celé říše. S rostoucí armádou se pak země dostávala do červených čísel, aby po pár bitvách – tím pádem po velkých redukcích v armádě se čísla vyhoupla zase do černých čísel :).

Třikrát hurá, dojel jsem základ :)

Pokud se v zimních večerech nudíte, doporučím vám udělat pár tahů a než se nadějete, bude jaro a vy se nebudete moci ještě nebažit této hry, která je v současné době v dostání v platinové edici za nějakou tu pětistovku ;). Rozhodně doporučuji!

Hodnocení

{youtubejw}x0xyW4YfZhk{/youtubejw}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4132914
Today
This Month
Last Month
All days
959
31654
31987
4132914

Your IP: 34.204.181.91
Server Time: 2023-09-29 11:02:57

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME