Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Aion

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

aion

Vítejte ve světě, který nemá slitování, kde prakticky nikdy nezemřete, ale zato se můžete stát velkými hrdiny a dovést svou frakci k vítězství…uff po kolikáté už bych to mohl říci?

Atreia, kdysi nádherný svět, byl odpradávna svázán s Tower of Eternity, která při dávném kataklyzmatu padla. Planeta se změnila ve svět rozdělený na dvě poloviny rotující okolo stejného středu. Na jedné polovině sídlí rasa Elyos, jež se dá přirovnat k lidským andělům a na straně druhé dlí Asmodiané. Ti se dají zase přirovnat k démonům nebo padlím andělům.

To je nový online svět vytvořený NCsoftem za jehož návštěvy budete pravidelně platit měsíční útratu a tak se jistojistě stanete závislými, jen abyste si užili za své prachy nějaké to dobrodružství :). V první fázi vám hra dá na výběr ze dvou výše zmíněných ras. Musím upozornit, že na mě potom vyrukovala hláška, že nebudu moci vytvářet postavy opačné strany. Trochu mne to překvapilo, ale třeba se to do budoucna změní. Takže když už se po pekelně dlouhé době rozhodnete, jestli budete dobráci nebo naopak zlouni, můžete si vybírat ze čtyř tříd a dle rasy je ještě bližší určení povolání.

No já jakožto učiněný padouch volím bez rozmyslu zlouny, a abych dodržel svou image, nemohu vybrat nic jiného než Mage, k tomu všemu ženskou, protože podle mých slov, přeci „nebudu čučet celou dobu hraní na chlapa?“ :D

Po zvolení obligátního jména (opět každý máme nějakou svou úchylku) si u postavičky můžu vybírat z cca 26 obličejů, z cca 36 účesů přes nastavení těla, barvy vlasů, očí, prostě takovej the sims, ale vyřádil jsem se u toho k mé spokojenosti :))).

Poté už mne čekalo samotné hraní a v první fázi jsem nadával, protože je to systém převzatý z Wowka tj. šipkama či WASD ovládáte pohyb a klikáním útočíte. Chvíli nato jsem si na ovládání zvykl a ponořil se do hry. Svět je pěkně stvořený a potěšila mne možnost hrát na 1900x1200 s 8x antialisingem – jen ta postavička v charakter kartě je takové rozplizlá. Zvuky mi přijdou sem tam dosti povědomé a to samé se dá říci o hudbě, která je snad z Red alertu 2 nebo nějaké obdobné C&C ságy, jen trochu přemixovaná :o). Občas se z reprobeden ozvalo i nepříjemné zalupání, zvláštní zvuková chybička zakopaná buď v kompatibilitě zvukovky nebo v samotných samplech.

Myslím si, že, co se týče samotného systému, tak jej nemá smysl rozebírat, protože pobíháte, expujete, levelujete, questíte. Co však stojí za zmínku (VELKOU :)) je létání. Ano slyšíte dobře, v této hře můžete létat. V základním světě to nelze a funguje tam jen přepravní systém na bázi portálů, nutno podotknout, že za let vypláznete 200zlatých :). Je to opravdu zážitek, obzvláště, když vidíte ty postavičky pod vámi jak se pachtí ;).

Na další věc, na kterou nesmím zapomenout je jakési ukládání pozice v Obelisku, to vás stojí dalších 100zlatých, prostě všude kam se podívám platím :D.

Hra nabízí vytvoření až osm různých charakterů se kterými můžete řádit do aleluja, a když si vezmu, že některé postavičky jsou již teď na levelu 50 (hra vyšla cca 1měsíc zpět?), tak než se dohrabu na stejný level, přestane mě to bavit :o).

Až NCsoft vychytá chybičky, myslím si, že to bude docela slušný zabiják času a konkurent Wowka, který dle mého názoru v této chvíli zaostává po grafické stránce a tak možná Aion převezme pomyslné žezlo nad MMORPG hrami.

 

{youtubejw}g8E2IFbwO3w{/youtubejw}

 

Sdílejte tento článek

prechod

3590229
Today
This Month
Last Month
All days
462
18818
40630
3590229

Your IP: 3.239.4.127
Server Time: 2022-08-13 13:10:15

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME