Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Walking Dead

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Walking Dead

Telltale Games umí dělat dobré adventury…

Přemýšlel jsem, co si zahrát hezkého a i trochu nenáročného. Po přemítání nad steam knihovnou mi do oka padlo The Walking Dead od studia Telltale Games. Jedná se o adventuru zpracovanou podle komixu a samotná je také vyvedena v tomto stylu - Hezké kreslené rysy s občas úsměvným koulením očí.

Walking Dead

Hlavním hrdinou, kterého hráč ovládá je Lee. Človíček, jenž udělal několik špatných rozhodnutí a právě je eskortován do vězení. Cestou však policista srazí člověka a díky tomu dojde i k havarii. Lee se probouzí u zdemolovaného auta v lese a zjišťuje, že mrtví nezůstávají mrtví. Nechce tomu moc věřit a vydává se hledat civilizaci. V prázdném domě naráží na opuštěnou dívku Clementine a společně musí čelit konci civilizace.

Walking Dead

Hra Vám dává různé možnosti rozhodování. Po delší době jsem však zjistil, že hlavní příběhovou linku, jenž je rozdělena na pět epizod, stejně neovlivníte. Jedná se spíše o interakci mezi postavami, s tím, která s vámi zůstane, odejde a jaký k vám bude mít vztah. Mezi epizodou dvě a tři mi velmi vadilo, že jsem svým rozhodnutím zachránil sličnou slečnu a v epizodě tři mi ukázali animaci, že ji zombie zbaštily. To mě docela naštvalo, přeci jen dívky a děti se zachraňují jako první :)

Walking Dead

Velmi se mi naopak líbila filmovost. Hraní skládající se se standardního klikni, vyber, vyřeš posouvá příběh dopředu, aby vám následně hra ukázala filmovou story o skupince lidí snažících se přežít zombie apokalypsu. Autoři se navíc nebáli rozebírat po psychologické stránce jednotlivé postavy a vy podle svých výběrů jim můžete kecat nebo naopak mluvit pravdu a podle toho se utváří mínění ve skupince přeživších, kteří mnohdy sedí v opuštěném obchodě, motelu a okolo je kupa zombie, tešících se na svou salátovou mísu. Takto stísněnou atmosféru skvěle doplňuje hudba a zvuky. Velmi dobrý příběh stále více graduje, aby nakonec byl završen velmi intenzivním emocionálním koncem provedeným v minimalistickém stylu. Hru byl jednoznačně doporučil všem, nejen kovaným Adventuristům. Jen ti, kteří nemají rádi zombie by se jí měli raději vyhnout :).

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

3529359
Today
This Month
Last Month
All days
17
37569
36049
3529359

Your IP: 34.239.167.149
Server Time: 2022-06-30 00:29:37

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME