Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Space Hulk (2013)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Space Hulk

Obrovské opuštěné lodě Space hulky se řítí vesmírem…

Jsou místem hereze, mutantů, Chaosu i Xenoforem. Impérium člověka, v čele s Bohem Císařem, nikdy nepoleví boj s těmito hrozbami. Nyní se jednotka Space Marines musí vypořádat s hrozbou Xenoformů. Elitní jednotka Terminátorů vstupuje do temných chodeb lodi, aby se zlikvidovala Genestealery – jednotky obávaných Tyranidů. Boj to nebude snadný, každé rozhodnutí může znamenat smrt některého z Bratrů Terminátorů, avšak přijdou i chvíle, kdy se budou muset obětovat pro budoucnost lidstva. Pro Císaře!

Studio Full Control v roce 2013 vydalo tahovou strategii z Warhammer  40000 univerza, která je předělávkou deskové hry a pro staré harcovníky i remakem Space Hulk – Vengeance of the Blood Angels z roku 1995. Vy jako hráč plníte různé mise na palubách vesmírných lodí zablešených Genestealery. Každý Terminátor má určitý počet přidělených bodů a z nich čerpá na pohyb, střelbu apod.  jako bonus máte přiděleny ještě Command Pointy, které se přičítají k těm standardním. Tyto Pointy jsou generovány náhodně vždy na začátku kola a než uděláte první tah, můžete si opětovně hodit kostkou a doufat, že jich padne více.

Ač na první pohled vypadá, že hra bude jednoduchá procházka růžovým sadem, není tomu tak. I přes velmi dobré naplánování Vám totiž nemusí do rukou hrát kostky, které jsou velmi zákeřné. Prostě naházíte blbě a Terminátor se netrefí. Naházíte blbě a rotační kanón v rukou Terminátora místo výstřelu prachsprostě vybuchne. Variace na štěstí tu dostává úplně nový rozměr, protože není nic lepšího, než když chudák Terminátor zahlásí Bolter Jammed :) a pak je na kaši od útočícího Genestealera.

V návalu jistého sebemrskačství jsem však základní kampaň čítající cca 11hodin čirého zoufalství a návalů vzteku ze špatně hozených kostek, dojel. Nu, a jelikož ke hře samotné vyšlo několik dalších přídavků, tak abych skutečně poznal trýzeň, s jakou umírají Space Marines za Boha Císaře, jsem dojel i je. Celkově hra zabrala nějakých 30 hodin, avšak když se ohlédnu zpět, tak i přes malou variabilitu nepřátel mě prostě bavila.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3764178
Today
This Month
Last Month
All days
1024
3686
51472
3764178

Your IP: 35.175.107.185
Server Time: 2022-12-03 20:14:31

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME