Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Nier Automata

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Nier

Budoucnost bez lidstva…

 Píše se rok 11945 po Kristu. Lidstvo opustilo naši planetu poté, co rasa mimozemských invazorů ovládla pozemské stroje. Lidstvo nelenilo a nechalo za sebe pro jistotu válčit jiné stroje – androidy, zatímco se samo zakopalo na Měsíci. Androidi jsou vysíláni ze stanice přezdívané Bunker na jednotlivé mise, jež mají očistit planetu od šmějdů z vesmíru. Jenže válečné tažení tak dobře nejde a Země se v uplynulých staletích proměnila v bojiště s fragmenty po lidech, jež jsou postupně pohlcovány časem. Pod nánosem věků se však ukrývá mnoho zapomenuté historie, která čeká na své odhalení.

nier

Hráč je vržen do postapokalyptického otevřeného světa, v němž ovládáte androida 2B navrženého dle něžnějšího lidského pohlaví. Ano, a právě pro design hlavní postavy ji lze čučet i na kalhotky. Ti největší a nejvytrvalejší úchyláci za to dokonce dostanou archiviement! Jako podpora je tu pro ni obranný létající pad, jež může střílet nebo posílat rakety na cíl a androidí partner 9S, jemuž lze nastavovat jeho chování – od čistě pasivního až po agresivní. Hra se žánrově řadí do akčních RPG, protože můžete svou postavu a zbraně piplat ke své spokojenosti. A možností, jak postavu vypiplat je opravdu dost. Od všemožných boostů útoků či obrany, přes regeneraci zdraví po upgrade primarní a sekundární zbraně, které přidají nějaké ty bodíky k obraně či útoku. Její herní variabilita však nekončí u samotné postavy, ale vztahuje se i na herní styl. Autoři totiž nenechávají hráče koukat pouze na pozadí 2B, ale nechávají Vás pilotovat mecha s nimž si užijete nesčetných vzdušných bitev. Či promění hru na hopsačku s pohledem z boku či seshora.

nier

Nejzákeřnější vůbec je samotný úvod, který musíte dát na jeden zátah, protože v něm neexistuje možnost uložení pozice. A jelikož vůbec nemáte tucha, co všechno postava dokáže, jak se ovládá, tak přichází na řadu tuna sprostých nadávek. Všichni ti, kteří projdou touto selekcí, jež se vymiká standardním Call of Duty voděním za ručičku, dostanou skvělý herní zážitek s opravdu tuhými boss fighty a někdy nesplnitelnými questy, protože ještě na něj hold nemáte lokaci či level (nebo DLC, případně níže).

nier

Zatím jsem Nier projel jednou (route A) a časem si dám určitě repete, protože jedním zahráním hra rozhodně nekončí a pouze se rozšiřuje její příběh. Proto je zřejmě možné minuté questy dát znovu. Všem pařanům jednoznačně doporučuji, jelikož se jedná o skvělý herní zážitek s naprosto úžasným soundtrackem.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4492836
Today
This Month
Last Month
All days
179
22094
36674
4492836

Your IP: 44.213.60.33
Server Time: 2024-07-22 08:28:18

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME