Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Leonard Medek - Dobrodruh 3

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

třetí triarcha

Je léto roku 1915…

 Na starém kontinentě zuří první světová válka, avšak Franta Franta má naprosto jiné starosti. Někdo na něj ve Francii, kde si chtěl užít dovolenou se svoji drahou Belle, nastražil past. Leonard Medek mi přináší třetí díl dobrodruha, opět v podobě epizod z Frantova života, který rovnou začíná svižně. Příběh je rozdělen do šesti povídkových částí, jež se nakonci samozřejmě dočkají velkého rozuzlení.

Franta Franta sice nebojuje v zákopech první světové války ale i tak mu dá hodně práce v podivné hře přežít. Po vyváznutí z paříšské pasti se musí vydat do Anglie a od tamtud pak přes severní ameriku až do divokých And. To vše kvůli tomu aby zachránil svět ještě před větší zkázou než je lidská válka.

Po přečtení předchozích dílů mi autorův styl sednul a v díle třetím tomu není jinak. Leonard Medek pokračuje ve své krasojízdě a opět mě dokázal vtáhnout do příběhu. Před očima mi vykouzlil dobu na počátku dvacátého století. Přímo na mne dýchla ta vlna dobrodružství a exotika těch míst, kde se příběh odehrával.  

Samozřejmě kniha trpí i stinným stránkami a těmi jsou chvilková roztahanost či řešení některých situací, jež jsou občas přitažené za vlasy. Vidím v tom takový odkaz indiana Jonese či dobrodružných rodokapsů. Ale to jsou už jen takové detaily, jež jsou zastíněny zbytkem knihy. Rozhodně doporučím všem lačným po dobrodružství!

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4492827
Today
This Month
Last Month
All days
170
22085
36674
4492827

Your IP: 44.213.60.33
Server Time: 2024-07-22 08:02:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME