Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Yoshitoshi Abe - Haibane Renmei

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Haibane Renmei

Když už jsem byl v těch bublinách...

 ...otevřel jsem mangu Yoshitoshi Abeho Haibane Renmei. Mno nedá se říci, že by se jednalo o pravou mangu, protože jsou to spíše screenshoty/adaptaci ze série doplněné o dialogy. Jde o adaptaci na základě prvních šesti kapitol z New Feathers a Wings of Sorrow.

Mohu tak sledovat zrození Rakky, nové Haibane, snad okřídleného anděla, který přišel na svět do města obklopeného vysokou zdí. Nikdo netuší co jsou Haibane zač, ale společně s lidmi tvoří komunitu v izolovaném městě. Rakka postupně poznává život ve městě a přijímá zdejší zvyky, ale přesto ji zajímá, co je za tou velikou zdí.

Život plyne pomalým tempem a nezdá se, že by zaběhnutý režim mohlo něco, krom vrtochů jednotlivých postav, zásadně změnit. Jenže tak jak přichází nový Haibane na svět, některý může i odejít. Jen nikdo neví, kam vlastně takový Haibane odchází a kdy jeho čas přijde.

Pro ty, kteří neviděli sérii, doporučuji určitě shlédnout - sám se na ni v tomto roce ještě chystám. Tato manga je pouze takový bonus k sérii a zpracování moc neoslní, protože screenshoty seriálových políček jsou mnohdy dost nekvalitní či rozostřené. Je však záhadou, že z původních 15 dolarů má tato úzká knížečka, i přes méně kvalitní zpracování, dnes hodnotu dvakrát tak vyšší. Nu asi proto, že její čtení je stále tak filozoficko-depresivně poetické :)

Je to prostě srdcovka ve všech ohledech :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3656349
Today
This Month
Last Month
All days
788
44763
40175
3656349

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:39:51

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME