Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Expo po česku aneb ATi Eyefinity 6

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m


Je libo vidět technologické zázraky a přitom nebýt na Expu nebo Invexu? Pak jukněte na následující řádky.

 

Na následujících řádcích Vám přinesu pár fotografií (kvalita je přímo úměrná kvalitě mobilního fotoaparátu a podmínek panujících na akci) a postřehů z akce konané v Praze. Zde bylo možno vidět mnoho zajímavých věciček, které jste si mohli osahat a vyzkoušet (to neplatí na hostesky :D). Mé kroky vedly do výstavního sálu, kde vystavovalo mnoho světoznámých firem Od Hp přes Intel až po AMD/Ati.

No ano přiznám se bez mučení, že jsem zamířil ke stánku AMD/ATi jako prvnímu. Docela mne zajímalo zda-li budou mít fyzicky HD5800 řadu. Mno ani tak ji neměli, jako spíše předváděli v plné parádě.

Sestava na které to celé běželo byla modře ozářena, že je to ještě baví :).

Krabice na skříni evokovala, cože je to za typ karty uvnitř. Jo, jo, kdo by typoval 5870, typoval by správně.

A jelikož výkon je „brutální“, „fantastický“, blížící se 3Tflopsům, zvládající rozlišení 2560x1600 a kdo ví co ještě, tak běžela prezentace této karty na třech monitorech a na hře H.A.W.X. Musím poznamenat, jak jsem se dozvěděl, že minimálně jeden monitor musí mít Display port jinak prostě tolik monitorů nezapojíte :).

A tři monitory je Vám málo? Tak se těšte, okolo vánoc má vyjít ATi Eyefinity6 Edition, která má výstupů rovnou šest (foto mám, ale na poslední chvíli jsem si všiml, že je tam napsáno under embargo 23.september :D). Komu nestačí reálné okno do krajinky před bytem, stačí si postavit na sebe šest monitorů a koukat na virtuální svět :D. Jenže navíc jako bonus si ATi vymyslela, že ty monitory můžete prznit dle své zlovolné libovůle :o).

Další kroky mne zavedly ke stánku Gigabyte, která zde představila mnoho motherboardů, grafických karet a podobných věciček. Jako první na mne halekala deska s atomem a starým 945 chipsetem – na to, že Gigabyte prezentuje novinky tohle mi jako novinka nepřipadalo :).

Další pokoukání bylo již zajímavější, přeci jen deska s chipsetem P55 pro iCore 7 (štítek je univerzální takže hlásal i iCore 5). Co bylo nejzajímavější, tak ty žluté konektory – nyní si nejsem opravdu jist jestli e-sata (má paměť potřebuje rozšířit :/) zvládne nejen přenos dat, ale i krmit harddisk napájením – praktickou ukázku jsem však viděl z hodně velké dálky.

A i jako minulý rok, i letos tento výrobce ukazoval plexisklové PC s vnitřnostmi uvnitř. Mohu Vám říci, pěkně blbě se to fotí :o)

Po vztekání se, jak to nafotit jsem proběhl okolo Western Digitalu, kde jsem si vyfotil pevný disk z rodiny raptorů, přeci jen tyhle malé mršky maj ale přístupovou rychlost :).

Poté jsem byl zaujat zelenou Nvidií – tedy jejím produktem, který se mi zamlouvá – tím je Ion, takový maličký pidichip (odvar 9400), který dokáže dekódovat video v HD rozlišení. U Nvidie byl jeden takovýto prcek připojen na velkou plazmu na které běžel HD film.

O kousek vedle si odvážlivci mohli vyzkoušet hraní ve „tři dé“, já to netestoval bo mi to stačilo pět vteřin a hnedle mne rozbolela hlava, prostě nejsem až takovej pařmen :D

 

prechod

3764148
Today
This Month
Last Month
All days
994
3656
51472
3764148

Your IP: 35.175.107.185
Server Time: 2022-12-03 19:45:52

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME