Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Expo po česku aneb ATi Eyefinity 6

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m


Je libo vidět technologické zázraky a přitom nebýt na Expu nebo Invexu? Pak jukněte na následující řádky.

 

Na následujících řádcích Vám přinesu pár fotografií (kvalita je přímo úměrná kvalitě mobilního fotoaparátu a podmínek panujících na akci) a postřehů z akce konané v Praze. Zde bylo možno vidět mnoho zajímavých věciček, které jste si mohli osahat a vyzkoušet (to neplatí na hostesky :D). Mé kroky vedly do výstavního sálu, kde vystavovalo mnoho světoznámých firem Od Hp přes Intel až po AMD/Ati.

No ano přiznám se bez mučení, že jsem zamířil ke stánku AMD/ATi jako prvnímu. Docela mne zajímalo zda-li budou mít fyzicky HD5800 řadu. Mno ani tak ji neměli, jako spíše předváděli v plné parádě.

Sestava na které to celé běželo byla modře ozářena, že je to ještě baví :).

Krabice na skříni evokovala, cože je to za typ karty uvnitř. Jo, jo, kdo by typoval 5870, typoval by správně.

A jelikož výkon je „brutální“, „fantastický“, blížící se 3Tflopsům, zvládající rozlišení 2560x1600 a kdo ví co ještě, tak běžela prezentace této karty na třech monitorech a na hře H.A.W.X. Musím poznamenat, jak jsem se dozvěděl, že minimálně jeden monitor musí mít Display port jinak prostě tolik monitorů nezapojíte :).

A tři monitory je Vám málo? Tak se těšte, okolo vánoc má vyjít ATi Eyefinity6 Edition, která má výstupů rovnou šest (foto mám, ale na poslední chvíli jsem si všiml, že je tam napsáno under embargo 23.september :D). Komu nestačí reálné okno do krajinky před bytem, stačí si postavit na sebe šest monitorů a koukat na virtuální svět :D. Jenže navíc jako bonus si ATi vymyslela, že ty monitory můžete prznit dle své zlovolné libovůle :o).

Další kroky mne zavedly ke stánku Gigabyte, která zde představila mnoho motherboardů, grafických karet a podobných věciček. Jako první na mne halekala deska s atomem a starým 945 chipsetem – na to, že Gigabyte prezentuje novinky tohle mi jako novinka nepřipadalo :).

Další pokoukání bylo již zajímavější, přeci jen deska s chipsetem P55 pro iCore 7 (štítek je univerzální takže hlásal i iCore 5). Co bylo nejzajímavější, tak ty žluté konektory – nyní si nejsem opravdu jist jestli e-sata (má paměť potřebuje rozšířit :/) zvládne nejen přenos dat, ale i krmit harddisk napájením – praktickou ukázku jsem však viděl z hodně velké dálky.

A i jako minulý rok, i letos tento výrobce ukazoval plexisklové PC s vnitřnostmi uvnitř. Mohu Vám říci, pěkně blbě se to fotí :o)

Po vztekání se, jak to nafotit jsem proběhl okolo Western Digitalu, kde jsem si vyfotil pevný disk z rodiny raptorů, přeci jen tyhle malé mršky maj ale přístupovou rychlost :).

Poté jsem byl zaujat zelenou Nvidií – tedy jejím produktem, který se mi zamlouvá – tím je Ion, takový maličký pidichip (odvar 9400), který dokáže dekódovat video v HD rozlišení. U Nvidie byl jeden takovýto prcek připojen na velkou plazmu na které běžel HD film.

O kousek vedle si odvážlivci mohli vyzkoušet hraní ve „tři dé“, já to netestoval bo mi to stačilo pět vteřin a hnedle mne rozbolela hlava, prostě nejsem až takovej pařmen :D

 


 

A jelikož přes uličku byl Acer, nedalo mi to a jal jsem se obhlédnout jejich portfolio. Rok od roku, ač vyrábí „plastové pomalé šunky“ (taky jednu vlastním :o)), vypadá design lépe a méně plastově. Letos mne zaujal netbook ferrari, který není založen na Atomu jako obvykle, ale na Athlonu X2 Neo tikajícím na 1,2Ghz a k tomu mu sekunduje poměrně slušná grafická karta (integrovaná) HD3200. Na fotce jej však nemám zrovna tam byl nával :(, tak jsem vyfotil alespoň část portfolia a také jak to vypadá uvnitř Acer pidipočítače

No a když už jsem byl u těch pidi, tak jsem si prostě musel vyfotit i další – vypadá to, že nettopů, jak se těmto maličkatým pcčkám přezdívá bude čím dál tím více.

Od nettopů jsem zamířil k Asusu, přeci jen je to dobrý výrobce a myslím si, že kvalita jejich produkce není vůbec špatná (ťuky, ťuk :)). Jenže jak to tak bývá, nával tam kam jsem vždy chtěl jít. Vyfotil jsem alespoň Základní desku pro AMD (taky ji ochmatal :D) a vga od Nvidie.

GTX285 od Asusu v plné kráse :).

 


 

A když už jsem byl tak v highendu, popošel jsem k Sony, které se pyšní se svou značkou notebooků – Vaio. Zjistil jsem, že ač fotky jsou mázlé, tak ten HD obraz je ostrý :D

Pak jsem proběhl Canon a LG, společně se Samsungem

Bluray vypalovačka od LG, která se ve vašem pc jen tak neobjeví, ceny totiž stále nejsou příznivé.

Samsung a jeho velko-formátové LCD, pro centra a podniky za celkem „slušné“ peníze.

A jako třešničku na dortu jsem si nechal rozdělané projektory, na kterých byl předváděn rozdíl mezi LCD technologií – 3 malá barevná LCD…

…a DLP technologií s jejím rotujícím kotoučkem, který však na fotce není moc dobře vidět (je to taková ta věcička vpravo na fotografii)

No a tím, se s Vámi rozloučím. Doufám, že jste se alespoň trochu pokochali zajímavými momentkami a technologiemi, které jsou mezi námi nebo na nás čekají.

 

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

4218876
Today
This Month
Last Month
All days
459
12894
39600
4218876

Your IP: 3.80.4.147
Server Time: 2023-12-08 06:47:43

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME