Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Windows 10 Mobile Preview Lumia 520

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Lumia 520

Nedávno jsem popisoval zkušenosti s Lumií 640...

Nu, a jelikož mám možnost hrát si, s poněkud obstarožní (dá-li se to tak napsat), Lumií 520, neodolal jsem a jal se její Windows Phone 8.1 GDR1 povýšit na Windows 10 InsiderPreview ve verzi 10149.

Windows 10 Mobile

Můj první pokus docela slušně selhal, prostě se nechtěl nainstalovat, instalace končila vtipným smajlíkem ":-(" a následným cyklickým restartem. Z něj jsem se dostal přehráním softwaru zpět na 8.1. Hezké tovární natavení, které je mimo jiné pěkně šeredné, od toho, co jsem měl nastaveno :), a hurá pokus číslo dvě. Tentokráte mě zastavila chybová hláška Storu. Podle všeho se nelze připojit, protože je blbě datum a čas. Ne, není blbě datum a čas. Není blbě? Tak potom tovární nastavení! Fakt pěkný akorát, že já byl po továrním nastavení :). Po delším průzkumu jsem zjistil, že se Store neotevře, protože Internet Explorer má zakázané přijímání Cookies. Po jejich povolení už se se synchronizoval s účtem. Tak tohle je na facku, kde je ten vývojář co to navrhoval?!

Windows 10 Mobile

Pofidérní instalace Windows Insideru povolila update na preview verzi - slow/fast ring. Jsem vztekající se tester, takže volím fast :). Hláška varovala, že instalace update bude trvat 5-10minut. Mnóó po hodině ani čárka. Opět jsem zapátral a dozvěděl se, že příčinou zamrznutí updatu z w8 na w8.1 je vložená paměťovka. Sprostě jsem ji vytáhl a jal se znova dát update. Po 15 minutách se objevila čárka. Jo, to je pokrok, chyba (vlastnost?) z předchozích os na nejnovějším! :). Za další hodinu se preview konečně doinstalovalo. Verze 10133. Super, dal jsem tam pár aplikací a zjišťuji, že 512MB je na preview mírně málo, protože telefon sestřeluje aplikace na pozadí jak Angličani německé stíhačky v bitvě o Británii. No nevadí, ochmatáme prostředí a uvidíme.

Windows 10 Mobile

A hele upozornění na verzi 10149. S ním přichází pouze 20minutový update, ale telefonu se nechce ani moc startovat. Super po 5minutách nastartoval, avšak nainstalované aplikace začaly všechny svorně hlásit, že nejdou spustit, že je možná dostupný update na Storu. Což o to, ale Store hlasí to samé, svorně se k němu přidává i nastavení :) Okno nemusím otevírat, poněvadž pro úspěšné sobotní vedro, neděle dělá repeté. Ještě zkusím do nastavení přes centrum notifikací. Hurá. Přes něj to jde, a najednou jede většina aplikací. Store už funguje a tak ty zlobivě nespustitelné přeinstalovávám :). Prostě zajímavej bug.

Windows 10 Mobile

Tak konečně mám telefon v nějakém uceleném stavu a mohu začít trochu testovat. Na první pohled Microsoft unifikuje ovládání napříč platformami. Vše od centra notifikací, až po nastavení najdete nejen v mobilní verzi ale i v klasické stolní (Stolní verzi se budu věnovat samostatně). Na mobilní platformě vše do sebe příjemně zapadá, ačkoliv zmenšené písmo není ideální - Po zvětšení není aplikováno na vše. Sem tam systém neladí s některými aplikacemi, ale to se snad do vydání ještě doladí. Rozhodně kvituji možnost nastavení obrázku do pozadí nebo dlaždic a funkce přístupu k informacím u každé aplikace - klasicky povolit/zakázat aplikaci přístup např. k gps. Nová verze nastavení je na první pohled příjemná, na druhý Vás donutí proklikávat se dalšími podnabídkami. Systém je v rychlosti srovnatelný s předchozím, občas má tendence se zamyslet trochu více, ale toto předpokládám je neduh preview verze, k němuž se připojuje i problém s aktualizací integrovaných aplikací.

Windows 10 Mobile

Zatím se mi jeví, že Microsoft se snaží udělat dobrého nástupce docela povedeného Windows phone 8.1 a sjednocením zařízení tak pokročí k splnění dlouholetému slibu o integraci napříč platformami. Nedivím se, že pánové z Redmondu v poslední době tlačí na pilu, Apple a Google jsou totiž již nyní mílovými kroky na před. Microsoft si jasně uvědomuje, že uživatele musí získat co nejdříve, protože pokud budou již na konkurenčních službách, tak je těžko donutí přejít na ty jejich. 

Opět jsem natočil živé video:

A přidávám i Galerii Fotek:

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4453607
Today
This Month
Last Month
All days
125
19539
43442
4453607

Your IP: 3.230.173.188
Server Time: 2024-06-17 04:38:01

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME