Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kung Fury

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Kung Fury

"Tohle je doba Vikingů" "Aha! Tak to vysvětluje Laserové Raptory! Fuck!"

Obvykle ke krátkometrážním filmům nepíšu recenzi, ale musel jsem udělat výjimku. David Sandberg měl svůj sen a tím bylo natočit 80tkový film, spíše takovou parodii, odkaz na tyto filmy. Udělal trailer a ten hodil na Kickstarter. Nakonec se vybralo 600 000 dolarů, což nejenže překvapilo, kolik je ještě melancholiků, ale i dalo možnost natáhnout krátký film do celých 30minut.

Kung Fury

Partička nadšenců si tedy pořádně šňupla 80tkové atmosféry a tehdejší "logiky" a jala se natáčet film o policistovy Kung Fury, který musí cestovat časem, aby zabil Hitlera. Samotnou hlavní postavu hraje režisér snímku a popravdě se na to hodí a hraní mu jde velmi dobře. I když hraní...jestli jste viděli nějaký film z těchto let pamatujete si pravděpodobně naprosto otřesné herecké výkony, scénář s logikou rozmotaného toaletního papíru, velmi umělou elektronickou hudbu v kvalitním stereu Dolby B/C a neustálé vyhledávání obrazové stopy vhsky, proložené zrněním a skákajícím obrazem.

Kung Fury

Nu a jste doma! Přesně takhle tento film vypadá. Autoři si na nic nehrají a ve scénáři nelogicky na sebe vrší další nelogičnosti, proložené odkazy na tehdejší filmy a hrdiny. Nebojte dojde i na Hasselhoffa :) To celé je zabalené do vtipných hlášek, občas složených i ze slovních hříček. Jako třešničku na dortu dostanete moře kung-fu s příměsí gore a tunu skvělé muziky.

Kung Fury

Ačkoliv se mi zdála stopáž traileru o mnoho lepší a scény s Hitlerem byly ve skrze divné tak celkově působí tento krátkometrážní snímek velmi povedeně. Prostě závan starých časů a proto mhouřím oči a očekávám další lépe promyšlený nášup :).

P.s. S vydáním filmy vyšla na Steamu i hra ;)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3656369
Today
This Month
Last Month
All days
808
44783
40175
3656369

Your IP: 44.192.26.60
Server Time: 2022-09-27 07:55:47

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME